
Legg til i ønskeliste
Gratis utdrag
- Sett i bokhyllen
- Les gratis utdrag
Den som kommer først (Thrilling #4) ebok
179,-
Den ene kan forandre livet ditt på eventyrlig vis
Den andre kan sette en stopper for det
Men hvem kommer først?
Teknologimillionær Miles Cookson har mer penger enn han noen gang vil være i stand til å bruke og alt han kan drømme om - utenom tid. Han har nylig fått en dødelig diagnose, og det er 50 % risiko for at det er arvelig. For Miles betyr det at han må se seg i bakspeilet.
Tjue år tidligere var nemlig Miles i en helt annen økonomisk situasjon og valgte å bli sæddonor for å få …
Ebok
179,-
Lydbok
262,-
Forlag
Cappelen Damm
Utgitt
4 oktober 2022
Sjanger
Krim
Serie
Thrilling
Nummer i serie
4
Språk
Bokmål
Format
epub
DRM-beskyttelse
Vannmerket
ISBN
9788202765774
Den ene kan forandre livet ditt på eventyrlig vis
Den andre kan sette en stopper for det
Men hvem kommer først?
Teknologimillionær Miles Cookson har mer penger enn han noen gang vil være i stand til å bruke og alt han kan drømme om - utenom tid. Han har nylig fått en dødelig diagnose, og det er 50 % risiko for at det er arvelig. For Miles betyr det at han må se seg i bakspeilet.
Tjue år tidligere var nemlig Miles i en helt annen økonomisk situasjon og valgte å bli sæddonor for å få endene til å møtes. Der ute et sted finnes det derfor ni unge mennesker han er biologisk far til, og de kan være i ferd med å arve en formue - eller noe langt verre.
Samtidig som Miles begynner å lete etter barna han aldri har kjent, er den 22 år gamle dokumentarfilmskaperen Chloe Swanson på jakt etter sin biologiske far. Alt hun vet, er at moren brukte en sædbank i New York for å bli gravid.
Miles og Chloe kommer i kontakt med hverandre, men like etter begynner Miles' andre etterkommere å forsvinne, en etter en. Alle sporene etter dem blir slettet, som om de aldri har eksistert. Er den brutale morderen en av etterkommerne, som vil sikre seg en større del av formuen? Eller er det noe annet og langt mer skremmende som foregår?
På Wall Street Journals liste over de beste krimbøkene i 2021
Ukens utvalgte i Publishers Weekly
Øverst på bestselgerlister i USA, Canada, Storbritannia og Irland
Månedens thriller i Sunday Times
«Den som kommer først starter med et smell og ender med et enda større et ... Den beste boken i hans karriere.»
Stephen King
«Barclay er kjent for å holde leserne sine på kanten av stolen. I Den som kommer først overgår han seg selv med et flermasket plot som spretter av gårde i korte cliffhanger-kapitler. Handlingen drives fremover av noen Dickens-aktige skjebnens luner og spenning som er Hitchcock verdig, og boken har et stort og fargerikt persongalleri ...»
Wall Street Journal
«Vriene og vendingene